Vyzkoušejte aktivity na suchý zip

Aktivity na suchý zip si oblíbily maminky i paní učitelky. A samozřejmě děti. Že nevíte, o co jde? Tak v tomto článku se dozvíte, pro koho jsou aktivity určené, jak děti rozvíjí a jak je můžete vyrobit.

Pro koho jsou určené

Já jsem se dozvěděla o existenci aktivit na suchý zip, když jsem zkoušela kreslit a vyrábět různé aktivity pro Nikolku. Bylo jí něco málo přes dva roky. No a upřímně, pro takhle malé dítě je sakra těžké něco vymyslet. Na nějaké omalovánky, bludiště nebo třeba vystřihovánky jsou tyto děti příliš malé.

Aktivity na suchý zip ale zvládnou používat děti už třeba od 1,5 roku. Mají je totiž od vás připravené.

Malými prcky to ale nekončí. Aktivit na suchý zip mohou být různorodé a zaujmou tak i děti ve školkovém věku. Na mé sešity se můžete podívat tady: Pracovní sešity pro děti. Rozvíjejí dovednosti, které by dítě ve školce postupně mělo zvládnout. Každé dítě je trochu jiné, v něčem je napřed, něco mu jde třeba trochu hůře. Sešity jsou plné různých aktivit, ze kterých si můžete vybrat ty pravé.

Možná jste paní učitelka, která děti vyučuje. Nebo maminka, která děti provází v objevování nových dovedností. Možná zkrátka chcete s dětmi smysluplně strávit hezký čas a hledáte inspiraci, nebo potřebujete raracha zabavit v čekárně u doktora.  Určitě aktivity vyzkoušejte. Na konci článku jsem pro vás připravila aktivitu ke stažení zdarma. Zkuste a uvidíte, jestli je to pro vás to pravé.

Co v dětech rozvíjí

S aktivitami na suchý zip děti procvičí šikovnost prstíčků. Učí se zábavnou formou barvy a tvary. Trénují logické myšlení a mohou rozvíjet slovní zásobu.

Díky tomu, že jsou úkoly pro děti předpřipravené, zvládanou některé úkoly děti v podstatě sami. Například přiřazování obrázků a stínů zvládnou i opravdu maličcí. Mohou tak trénovat schopnost věnovat se nějaké činnosti chvíli sami.

Pro rodiče je těžké neustále hledat inspiraci, jak zabavit děti. Zvlášť, když třeba venku není úplně krásné počasí. S aktivitami na suchý zip ze sebe budete mít skvělý pocit. Pomůže dětem osvojit nové dovednosti a užijete si společný čas. Takové chvíle prohloubí váš vztah.

Proč jsou aktivity na suchý zip tak super(výhody a nevýhody)

Jsou různorodé

Zatímco dřevěnou hračku s doplňováním tvarů pořídíte třeba od stokoruny a budete mít deset tvarů, aktivit na suchý zip vyrobíte s tímto rozpočtem daleko více. Na výběr máte spoustu témat. Barvy, tvary, zvířata, roční období… Na své si tak přijdou paní učitelky, které hledají inspiraci a pro děti připravují různá témata k poznávání. Rodiče, kteří už jsou unavení ze skládání stejných puzzlíků po padesáté dokola. Tak i děti, které mají moc rády něco nového a neokoukaného.

Jsou cenově dostupné

Pořídit sešit k vytištění není nákladné. Celkově se ale jedná o dostupnou záležitost. Některé materiály najdete dokonce zdarma.

Jsou krásné

Za pár kaček můžete mít doma něco hezkého.

Jsou odolné a opakovatelně použitelné

Díky laminaci docela dost vydrží. Na rozdíl od samolepkových knížek, nebo dětských časopisů je můžete používat opakovaně. Využijete je pro celou třídu, pro všechny sourozence i opakovaně pro jedno dítě.

Jsou snadno k dostání

Většinu sešitů seženete ve formě PDF. Po zaplacení je stáhnete a je to. Žádné běhání po obchodech, žádné placení poštovného.

Budete ze sebe mít dobrý pocit

Vyrobíte pro děti něco hezkého sami. Starší děti vám mohou i pomáhat. To vás zahřeje na srdci a je to k nezaplacení.

Protože svět není jen plný duhových jednorožců, mají sešity i pár nevýhod.

Sestavit je chvilku trvá

Nedá se svítit, výroba sešitu vám prostě nějaký čas zaberete. Podle rozsahu sešitu a náročnosti počítejte tak s jednou až dvěma hodinami u průměrného sešitu třeba se 6-10 pracovními listy. První sešit je největší makačka. Pokud se vám tohle tvoření zalíbí, získáte ve výrobě větší zručnost a uděláte si systém a půjde vám snáze od ruky.

Potřebujete kancelářské vybavení

Sešit si musíte vytisknout (barevná tiskárna, papír) a laminovat (laminovačka a laminovací folie). Vystříhat (nůžky). Nalepit na něj suché zipy (samolepící suchý zip – metráž nebo kolečka). A také někde uložit (například do šanonu, nebo plastové obálky).

Ne každý tohle doma má. Laminovačku má doma možná málokdo. Někdo má možnost zařídit si to například v práci. Pokud vás aktivity na suchý zip chytí, můžete si pořídit laminovačku domů. Nejedná se o drahou záležitost a hodí se i na další věci v domácnosti.

Jak na výrobu

Možná už vaše srdce zatoužilo po nějakém tom pracovním sešitu s aktivitami na suchý zip. Poradím vám, jak je sestavit a kde najít vhodné materiály, pokud si tuhle věcičku chcete vyzkoušet a zjistit, jestli to děti bude bavit.

Postup výroby:

  • Vytisknout
  • Laminovat
  • Vystříhat obrázky ze stránek určených k rozstříhání
  • Nalepit suché zipy na vystříhané tvary
  • Nalepit druhou část zipu na aktivní listy
  • A můžete si hrát. Děti mají za úkol lepit vystříhané tvary na správná místa podle zadání.
  • Uložit sešit do obalu (já dávám jen do plastových obálek, ale můžete i proděrovat a zařadit do šanonu).

Vyzkoušejte si aktivity zdarma

A teď konečně slibované aktivity k vyzkoušení zdarma. Děti mají za úkol sestavit sněhuláčka. Mladší děti můžou stavět podle fantazie, starším dětem připravte kartičky s předlohami.

A pokud máte přání ohledně tématu pracovního sešitu s aktivitami na suchý zip, napište mi do komentáře. Budu ráda za nápady.

Napsat komentář